Gdyby BlackBerry L wyglądał tak, jak na dotychczasowych zdjęciach…

Avatar
Piotr Barycki
19.09.2012

… istnieje duże prawdopodobieństwo, że grafika dołączona do komunikatu prasowego prezentowałaby się bardzo podobnie do przedstawionej powyżej. Nie pochodzi ona wprawdzie bezpośrednio od RIM, ale jest dość dokładnym renderem stworzonym na podstawie zdjęć, które wcześniej nieoficjalnie dostały się do internetu. Uwzględnia też dwie dostępne od momentu premiery wersje kolorystyczne – czarną oraz białą, choć nie ma oczywiście pewności, że będą one wyglądały dokładnie tak.

Grafiki przygotowane zostały przez jednego z użytkowników Twittera – @gustavitt‚a, który nie ukrywa, że nie są to materiały oficjalne, a jedynie jego dzieło. Nie zmienia to jednak faktu, że prawdopodobnie bardzo zbliżone pod względem wyglądu urządzenie będziemy mogli zobaczyć podczas nadchodzącej konferencji BlackBerry 10 Jam w San Jose, a na początku przyszłego roku również na sklepowych półkach.

Z dotychczasowych informacji informacji wiemy, że urządzenie zostanie wyposażone w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 4,2″ i rozdzielczości 1280×768 chroniony hartowanym szkłem, dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro, 1GB pamięci RAM, od kilkunastu do kilkudziesięciu gigabajtów pamięci wewnętrznej, którą będziemy mogli rozszerzyć kartami pamięci, dwa aparaty o rozdzielczości 8MPX i 3MPX oraz wymienną baterię 1800 mAh. Wśród standardów łączności nie zabraknie GSM, GPRS, EDGE, UMTS oraz LTE, a także WiFi, Bluetooth, GPS z aGPS, DLNA i NFC.