HP: Nie planujemy przejęcia Research In Motion

Avatar
Piotr Barycki
14.09.2012

CEO HP, Meg Whitman, w udzielonym dzisiaj wywiadzie zaznaczyła, że pomimo wciąż aktualnych planów związanych z próbą wywalczenia swojego miejsca na rynku smartfonów, ruchy takie jak przejęcie Research In Motion nie wchodzą w grę.

Whitman zdecydowała się wprost odpowiedzieć na pytanie dotyczące ewentualnego zakupu części lub całości coraz tańszego według wyliczeń giełdowych producenta BlackBerry:

Nie, to zdecydowanie nie jest kierunek, w którym będziemy zmierzać.

W ten sposób możemy niemal z całą pewnością wykreślić z listy zainteresowanych kupnem HP oraz Samsunga, któremu jeszcze kilka miesięcy temu wielokrotnie przypisywano takie zamiary. Według ekspertów, może okazać się nawet, że konkretnej oferty nie złoży ostatecznie żadna firma, przynajmniej przed premierą BlackBerry 10. W zależności od tego, w jakim stopniu będzie to premiera udana, oferty takie mogą pojawić się później lub opcja przejęcia zostanie  zastąpiona opcją licencjonowania nowej platformy. Taką możliwość potwierdziło już chociażby HTC, które zdecydowanie nie mówi „nie” żadnemu rozwiązaniu, w tym adaptacji systemu RIM.

Ostatnie próby HP na rynku mobilnym opierały się przede wszystkim o przejęty od Palm i rozwijany później we własnym zakresie system webOS, którego debiut na rynku zakończył się niestety porażką. Co ciekawe, ujawnione w 2010 roku informacje sugerują, że jedną z firm, które były bardzo blisko zakupu właśnie Palma był… Research In Motion.

Kilka miesięcy temu do planów przejęcia Research In Motion, jako jedyne oficjalnie przyznało się Oracle, które jednak ostatecznie nie zdecydowało się na taki ruch.

via: zdnet