Kolejne zdjęcia prototypowego smartfonu z BlackBerry 10 trafiają do sieci!

Piotr Barycki
24.09.2012

Tylko około 24 godziny pozostały już do inauguracji BlackBerry Jam Americas w San Jose – jednego z najważniejszych w tym roku wydarzeń organizowanych przez Research In Motion, podczas którego mamy nadzieję poznać jak najwięcej szczegółów na temat nowej platformy i nowych urządzeń pracujących pod jej kontrolą. Konferencja ta może być też pewną formą testu dla dotychczasowych przecieków, potwierdzając lub zaprzeczając przynajmniej części z nich. Zanim jednak Thorsten Heins zajmie swoje miejsce na scenie, czas na kolejną porcję nieoficjalnych zdjęć potencjalnie pierwszego urządzenia z BlackBerry 10!

Fotografie urządzenia określanego jako „prototyp” (na co wskazują chociażby w dalszym ciągu niezmienione przyciski regulacji głośności) po raz kolejny zdają się idealnie pasować do zdjęć prezentowanych nieco wcześniej, przedstawiając z innej perspektywy prawdopodobnie takie samo urządzenie z dość charakterystyczną budową przedniego panelu. Po raz pierwszy jednak zarejestrowano przynajmniej przybliżony wygląd pokrywy baterii, niemal identyczny z tym, co mieliśmy okazję oglądać wczoraj wieczorem.

Tym samym potwierdzają się także wcześniejsze informacje osób obcujących z prototypami, zgodnie z którymi tył przypomina w dużym stopniu ten z modelu 9810, zarówno jeśli chodzi o kolor, materiał, jak i chropowatą fakturę.

Poza tym ze zdjęć niestety nie dowiemy się zbyt wiele nowego. Wszystkie porty pozostały w formie praktycznie niezmienionej w stosunku do poprzednich wydań, z wyjątkiem wejścia na kartę SIM (pod baterią, zamiast z boku jak w Dev Alpha) oraz złącza microSD (brak funkcjonalnego w Dev Alpha). Według autorów zdjęć nie musi to być jednak najnowsze wydanie prototypowe i w dalszym ciągu wiele może ulec zmianie, szczególnie jeśli chodzi o detale oraz wykończenie. Widać jednak wyraźne różnice pod wieloma względami w stosunku do BlackBerry 10 Dev Alpha, który obecnie znajduje się w rękach tysięcy programistów na całym świecie.

W dalszym ciągu sprawą otwartą pozostaje także wygląd i specyfikacja urządzeń z limitowanej serii, na które programiści posiadający urządzenie testowe będą mogli przy spełnieniu odpowiednich warunków wymienić posiadane przez siebie Dev Alpha. Jak na razie wiemy jedynie, że dostępne one będą w kolorze, w którym „nie był dostępny do tej pory żaden model BlackBerry”. Więcej powinniśmy dowiedzieć się już jutro około godziny 17:30, tym bardziej, że konferencja jest przecież skierowana właśnie do deweloperów.

Dziękujemy za nadesłanie informacji!/via: berrytimes

 • Druszlak

  Zdjecia pewnie cykane 9900. Hłe hłe. 😉

  • krzeku

   9900 nie robi tak dobrych zdjęć :p

   • Bez przesady. Szału nie ma, ale takie robi tsssss