Kolejny operator potwierdza wprowadzenie smartfonów z BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
06.09.2012

W tym momencie, o czym Research In Motion wspomniał już kilka dni temu, trwa jedna z najważniejszych dotychczasowych misji kanadyjskiej firmy – przekonanie do swoich produktów nawet nie tyle użytkowników, co operatorów, którzy zapewnią swoim klientom odpowiedni do nich dostęp. Dziś na szczęście potwierdzono, że RIM zyskał kolejnego istotnego sojusznika – amerykańską sieć Verizon.

Informację tę oficjalnie potwierdzić Tami Erwin, CMO operatora, zdradzając że odpowiednie urządzenia pojawią się w ofercie już w pierwszym kwartale przyszłego roku, w czasie ich globalnej premiery. Tym samym „V” dołączył do takich operatorów jak m.in. T-Mobile, które swoje plany wobec BlackBerry 10 potwierdziło jeszcze podczas tegorocznego BlackBerry World oraz m.in. kanadyjskich sieci, które również z entuzjazmem wypowiadały się na temat nowej autorskiej platformy RIM. Oficjalna lista partnerów RIM w tej kwestii nie jest jeszcze znana, jednak wiadomo, że demonstracje u operatorów mają potrwać jeszcze kilka tygodni i wkrótce po nich rozpoczną się dokładne testy samych urządzeń i oprogramowania.

Warto pamiętać też o tym, że Verizon praktycznie od zawsze pokładał w Research In Motion ogromne nadzieje, zarówno wtedy, kiedy produkty z logo BlackBerry były na absolutnym szczycie, jak i wtedy, kiedy do głosu coraz wyraźniej dochodzić zaczęły produkty konkurencji. To właśnie na zlecenie tej amerykańskiej sieci RIM rozpoczął prace nad pierwszym modelem z serii Storm (9530), który miał przeciwstawić się rosnącej (wtedy jeszcze w innych sieciach) popularności iOS. Być może walkę tą uda się nawiązać dopiero teraz, za sprawą zupełnie nowej generacji smartfonów BlackBerry.

via: crackberry/CNET