Mugen prezentuje powiększoną i gigantyczną baterię dla BlackBerry 9220/9320

Avatar
Piotr Barycki
14.09.2012

W przeciwieństwie do niektórych modeli z najnowszej oferty RIM, w przypadku BlackBerry 9220/9320 nie można mieć szczególnych zastrzeżeń do wytrzymałości akumulatora zastosowanego w tym urządzeniu. Nie przeszkodziło to jednak jednemu z niezależnych producentów w zaprezentowaniu swojej własnej propozycji w tym temacie. Efektem są dwa nowe akumulatory od Mugena – jeden nieco większy i jeden wręcz dosłownie gigantyczny.

Pierwszy z nich, niemal identyczny rozmiarami z JS1 – HLI-9320SL, charakteryzuje się pojemnością jedynie nieznacznie większą niż oryginał. Zamiast 1430mAh jest bowiem w stanie zaoferować nam 1700mAh i według producenta telefon ma dzięki niemu działać o 17% dłużej niż w przypadku akumulatora standardowego. Niestety jest przy tym zauważalnie droższy niż oryginał, kosztując aż 46,95$.

O wiele bardziej interesującą propozycją dla miłośników tygodniowej pracy na jednym ładowaniu może być natomiast HLI-9320XL o pojemności aż 3800mAh, czyli ponad 260% standardowej pojemności. Tutaj musimy jednak pogodzić się nie tylko z ogromną ceną (niemal 100$), ale także o wiele większymi fizycznymi wymiarami, zmuszającymi nas do skorzystania z dołączanej do zestawu zamiennej pokrywy akumulatora.

Pierwsze dostawy nowych akumulatorów mają mieć miejsce już piątego października tego roku. Mugen nie zaprezentował na razie przykładowych grafik przedstawiających jego nowe produkty.