Niech rozpocznie się przygoda – Bard's Tale dla PlayBook OS już dostępny!

Avatar
Piotr Barycki
14.09.2012

Ponad trzy miesiące od pierwszych zapowiedzi musieliśmy czekać na jedną z największych dotychczasowych produkcji dla tabletu BlackBerry PlayBook, ale od dziś każdy zainteresowany będzie mógł przekonać się, że naprawdę było warto. Do AppWorld trafił bowiem Bard’s Tale – gigantyczna, rozbudowana i piękna graficznie gra z gatunku action-RPG.

Rozmach gry niech potwierdzi chociażby deklarowany przez twórców czas gdy – od 20 do 30 godzin ciągłej zabawy – przewyższający wyraźnie niektóre tytuły znane z klasycznych konsoli! Rozgrywkę uprzyjemniają (lub utrudniają) nam przy tym przeciwnicy w ponad 50 różnych formach (plus bossowie), których będziemy musieli pokonać w dziesiątkach dopracowanych lokacji – od lasów, przez zamki, miasta i lochy, aż po ośnieżone góry i grobowce, wykorzystując do tego magię oraz bardziej standardowe przedmioty (ponad 150 w całej grze).

Całość jest przy tym ozdobiona godzinami filmowych przerywników oraz towarzyszącą nam bez przerwy klimatyczną muzyką.

Cena? Niestety aż 6$, ale przy tego typu produkcjach powinniśmy się raczej cieszyć, że zaledwie 6$. Niepocieszeni mogą być jedynie posiadacze tabletów BlackBerry PlayBook z najmniejszą (16GB) pamięcią multimedialną – Bard’s Tale zajmuje bowiem łącznie prawie 3,5GB!

Miłej zabawy!