Nieoficjalne informacje zdradzają przyszłość BES 10

Avatar
Piotr Barycki
18.09.2012

Research In Motion zdradził już do tej pory wprawdzie całkiem sporo informacji na temat nowego wydania BES, noszącego od tej pory oficjalną nazwę BES 10 – BlackBerry Enteprise Service 10, jednak w dalszym ciągu wiele pytań pozostało bez odpowiedzi. Niektórych z nich mogą jednak udzielić nieoficjalnie udostępnione dziś slajdy z prezentacji na temat odświeżonej odsłony korporacyjnego rozwiazązania RIM.

Potwierdzają one m.in. planowany termin udostępnienia finalnej, zaktualizowanej wersji BES 10, oferującej BDS i UDS jako jeden element, zamiast niemal całkowicie oddzielnych rozwiązań, pozwalając tym samym na zmniejszenie chociażby liczby maszyn, na których ma funkcjonować całe rozwiązanie. Takie udogodnienie ma trafić na rynek w maju przyszłego roku – w kilka miesięcy po premierze pierwszych urządzeń z BlackBerry, a wraz z nim – pierwszej wersji BES 10.

W maju przyszłego roku BES 10 ma zostać rozbudowany także o kolejne interesujące rozwiązania, w tym m.in. pozwalające na korzystanie z bezpiecznej sieci i infrastruktury BlackBerry urządzeniom nie pochodzącym od Research In Motion (czytaj: Android, iOS). Pozwoli to na jeszcze lepszą integrację nowego BES i jego funkcji, niezależnie od systemu operacyjnego tabletów i smartfonów, które są przez niego zarządzane.

Przed premierą tego wydania BES 10 możemy spodziewać się jednak kolejnych, nieco mniejszych aktualizacji, związanych m.in. z technologią BlackBerry Balance.

via: blackberrycool