Opera: RIM coraz mocniejszy w Azji

Avatar
Piotr Barycki
03.09.2012

Podczas gdy Research In Motion coraz gorzej radzi sobie w Stanach Zjednoczonych, na który to rynek najchętniej spoglądają w większości analitycy i dziennikarze, w innych częściach globu sytuacja ta prezentuje się niemal zupełnie inaczej. Opublikowany niedawno przez twórców przeglądarki Opera raport jednoznacznie wskazuje na to, że na innych – także wielomilionowych – rynkach produkty RIM w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością.

Telefony z jeżyną w logo bez wątpienia przypadły do gustu mieszkańcom Japonii, którzy zapewnili im aż trzy miejsca w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych smartfonów z zainstalowaną Operą Mini. Wśród nich znalazł się oczywiście flagowy model z BlackBerry 7 – Bold 9900, ale nie zabrakło przy tym miejsca dla nieco starszych urządzeń (z tej samej zresztą serii) – 9780 i 9700. Jeszcze większą miłością do BlackBerry zapałali użytkownicy z Korei Południowej, gdzie smartfony RIM zajęły całe podium (kolejno 9700, 9900 oraz 9000), a w dalszej części stawki uplasował się jeszcze 9780 i niezbyt raczej popularny w Europie czy USA 9100 Pearl.

Należy przy tym oczywiście pamiętać, że Opera Mini nie zawsze jest podstawowym wyborem, niezależnie od tego, czy mówimy o użytkownikach BlackBerry czy iOS lub Androida, jednak bez wątpienia reprezentuje całkiem sporą część ruchu w sieci generowanego przez urządzenia mobilne.

Pełny raport można odnaleźć pod tym adresem.

via: tamsijungle.tamoggemon