Podróże kształcą, czyli BIS w prepaid w Maroko

Avatar
Piotr Barycki
04.09.2012

Sezon wakacyjny dobiega wprawdzie powoli końca, jednak niektórym z nas z pewnością pozostało trochę urlopu i być może planują wykorzystać go np. na wyjazd do Maroko, podczas którego nie zamierzają nawet na chwilę rozstawać się ze swoim telefonem (albo przynajmniej móc zachować jakiś kontakt ze światem). W podobnej sytuacji był jeden z naszych czytelników, Filip, dzięki któremu do listy krajów z „potwierdzonym” BIS w prepaid możemy zaliczyć również i ten. Jak więc podtrzymać swoje uzależnienie od BlackBerry także na marokańskich plażach?

Spośród trzech działających na terenie kraju sieci wybór padł na Meditel i starter Meditel Jahiz MIX kosztujący 20MAD (około 8zł). Po uruchomieniu telefonu z nową kartą SIM musimy wysłać SMS o treści „BB” na numer 8000, po czym w wiadomości zwrotnej otrzymamy odnośnik do pobrania specjalnej aplikacji do zarządzania usługą BlackBerry Internet Service (BIS). Aplikacja o nazwie „BlackBerry App” pozwala nam przede wszystkim na aktywację samej usługi. Do wyboru mamy następujące opcje:

  • 30MAD (około 12zł) za 2 dni
  • 90MAD (około 35zł) za 7 dni
  • 140MAD (około 53zł) za 15 dni
  • 250MAD (około 95zł) za 30 dni

W ramach usługi BlackBerry Internet Service otrzymujemy praktycznie pełny dostęp do jej możliwości, w tym korzystania z poczty elektronicznej, przeglądarki, aplikacji wspierających ten sposób łączności z siecią, BBM i innych komunikatorów oraz BlackBerry AppWorld. Zasięg w większości przypadków jest bardzo dobry, natomiast jeśli chodzi o prędkość pobierania plików czy przeglądania internetu to jest ona… bardzo zmienna.

Przy kupnie startera niezbędny jest paszport. Należy też zaakceptować umowę/warunki użytkowania.

Do tej pory z BIS w prepaid byliśmy już m.in. w Hiszpanii, Włoszech oraz Holandii.