Program $10K Developer Commitment rozszerzony o aplikacje pisane w Adobe AIR

Avatar
Piotr Barycki
13.09.2012

Do tej pory w programach $10K Developer Commitment oraz Built For BlackBerry, mogących zagwarantować na 10 000$ zarobku na naszej aplikacji dla BlackBerry 10, uczestniczyć mogły aplikacje tworzone wyłącznie za pomocą narzędzi natywnych lub WebWorks, co dość wyraźnie ograniczało ich zasięg. Dziś w nocy Research In Motion zaktualizował jednak regulaminy, umożliwiając zgłaszanie programów pisanych także w Adobe AIR.

Dzięki temu praktycznie żaden programista nie powinien czuć się pominięty, a motywacja (w tym i finansowa) wszystkich powinna być dokładnie taka sama. Dla przypomnienia:

Program składa się z dwóch elementów – pierwszy z nich, niezbędny do starania się o ewentualną dodatkową gotówkę od RIM, został nazwany Built for BlackBerry i obejmie już tej jesieni aplikacje pisane dla BlackBerry za pomocą narzędzi natywnych (C++) oraz WebWorks™. Zgłaszane od tego czasu aplikacje, które przejdą odpowiednio restrykcyjny proces weryfikacji jakości otrzymają odznaczenie “Built for BlackBerry”, które upoważni do udziału w drugim etapie – $10K Developer Commitment. Oczywiście otrzymanie odpowiedniego certyfikatu nie zmusza do starania się o 10 000$ i może być traktowane po prostu jako dodatkowe potwierdzenie wartości naszego dzieła. Udział w programie będzie początkowo bezpłatny, a dodatkowa weryfikacja – aby uniknąć niejasności czy posądzeń o stronniczośc – zostanie przekazana zewnętrznej firmie.

Drugi, o wiele bardziej interesujący od strony finansowej etap ($10K Developer Commitment) gwarantuje zatwierdzonym w ten sposób aplikacjom zarobek w wysokości 10 000 USD w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy od debiutu. Oczywiście nie obyło się bez kilku warunków – aplikacja musi być zgłoszona przed premierą BlackBerry 10 i musi zarobić samodzielnie co najmniej 1000$ (więc RIM maksymalnie dopłaci 9000$) – ten drugi warunek może być osiągnięty zarówno przez płatności wewnątrz aplikacji, jak i jej bezpośrednią sprzedaż.

W przypadku programu Built For BlackBerry nie trzeba się nigdzie rejestrować – cały proces jest automatyczny i praktycznie równoległy do procesu normalnej akceptacji naszej aplikacji przy zgłaszaniu do AppWorld. Swoje uczestnictwo w drugim z programów można zarejestrować w tym miejscu.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnym blogu dla programistów BlackBerry.