RIM: BlackBerry 10 z największą ilością aplikacji…

Avatar
Jakub Hajost
09.09.2012

Ile aplikacji było dostępnych dla Androida albo iOS w momencie, kiedy te systemy wchodziły na rynek? Jak mówi Alec Saunders, odpowiedzialny w RIM za relacje deweloperskie, te systemy „ledwie miały jakiekolwiek aplikacje”. Stąd odważne twierdzenie, że BlackBerry 10 będzie miał największy wybór aplikacji spośród wszystkich mobilnych systemów operacyjnych na samym początku ich rynkowego życia.

Jedyny mobilny system operacyjny, który rzekomo wystartował z siedmioma tysiącami aplikacji to system Microsoftu ze swoim Marketplace. Wyraźnie widać zacieśniającą się walkę między gigantem z Redmont a kanadyjskim producentem BlackBerry o trzecią pozycję na rynku smartfonów i ich systemów operacyjnych. Jeśli zadziałają potężne nakłady energii, kapitału i wsparcia, jakie Research In Motion oferuje deweloperom, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że BlackBerry 10 wystartuje nie tylko z hukiem, ale także z pokaźną ilością atrakcyjnych aplikacji.

Biorąc pod uwagę łatwość dostosowywania aplikacji z tabletu BlackBerry PlayBook na urządzenie BlackBerry 10 Dev Alpha, można śmiało założyć, że Research In Motion bez trudu będzie mógł pochwalić się systemem o najbogatszym wyborze aplikacji w momencie premiery.

Czy Waszym zdaniem w styczniu 2013 BlackBerry 10 wystartuje z więcej niż siedmioma tysiącami aplikacji?

via CNET