RIM i Marmalade oferują darmowe tablety i licencje na SDK dla twórców gier

Avatar
Piotr Barycki
19.09.2012

Research In Motion wraz z producentem międzyplatformowego SDK Marmalade, ogłosili dziś rozpoczęcie specjalnego programu dla deweloperów zainteresowanych tworzeniem gier dla platformy BlackBerry 10, w którym wśród nagród znalazły się m.in. pełne, komercyjne licencje na SDK oraz tablety BlackBerry PlayBook.

Udział w programie wymaga od programistów rejestracji na specjalnej podstronie Marmalade, w dzięki czemu otrzymają początkowo bezpłatną, podstawową licencję, umożliwiającą tworzenie dla BlackBerry 10 oraz BlackBerry PlayBook OS. Po weryfikacji wniosków, wybrani deweloperzy otrzymają tablet BlackBerry PlayBook, na którym będą mogli przetestować swoje produkty, natomiast po ich publikacji w AppWorld, otrzymają specjalny kod pozwalający odblokować pełne międzyplatformowe możliwości SDK Marmalade.

SDK przygotowane przez Marmalade umożliwia tworzenie gier i aplikacji zarówno natywnych, z wykorzystaniem C/C++, jak i aplikacji „hybrydowych”, tworzonych w HTML5.

Łączna wartość nagrody dla każdego z zakwalifikowanych uczestników wynosi ponad 700$. Oferta jest ograniczona czasowo, choć nie podano jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia ani zakończenia.

Zainteresowani programiści będą mogli już wkrótce zgłaszać chęć udziału w konkursie pod tym adresem: http://madewithmarmalade.com/blackberry