RIM: Pierwsze smartfony z BlackBerry 10 to średnia i najwyższa półka. Entry-level również w przyszłym roku?

Avatar
Jakub Hajost
28.09.2012

CEO Research In Motion, Thorsten Heins, zapytany w wywiadzie o strategię wypuszczenia smartfonów z BlackBerry 10 na rynek, powiedział, że pierwsze urządzenia będą skierowane do odbiorców sprzętu z najwyższej i średniej półki. Wypowiedź ta poszerzyła grupę docelową producenta BlackBerry, którą na początku roku mieli być odbiorcy sprzętu kategorii high-end.

Prezes RIM potwierdził również, że BlackBerry serii L będzie wyposażony w dotykowy ekran o rozdzielczości HD, do tego wyższej niż ma ekran w iPhone 5.  W kwestii urządzeń z BlackBerry 10 z najniższej półki, tak zwanych entry-level, Thorsten Heins zapowiedział pierwszy smartfon tego typu na 2013 rok. Pomimo wczesnego etapu rozwoju, model entry-level BlackBerry 10 może być gotowy już w 2013.

Ciekawi jesteśmy, co RIM przygotowuje dla klientów zainteresowanych smartfonami BlackBerry mieszczącymi się w niższym przedziale cenowym. Mamy nadzieję, że premiera tańszego modelu nie będzie bardzo oddalona od premier dwóch modeli z wyższych półek (serii L i N).

via engadget.com