RIM potwierdza problem z Dev Alpha, podaje proste rozwiązanie

Avatar
Piotr Barycki
04.09.2012

W związku z licznymi skargami posiadaczy BlackBerry Dev Alpha na utratę możliwości korzystania z urządzenia, objawiającą się martwym ekranem z informacją „Dziękujemy za udział w programie BlackBerry Dev Alpha” po uruchomieniu, Research In Motion zdecydował się na wystosowanie oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Według zapewnień przedstawicieli RIM wiadomość ta jest jedynie wynikiem niedopatrzenia i nie należy się zbytnio nią przejmować. Rozwiązanie całego problemu jest przy tym niesamowicie proste – wystarczy przytrzymać przycisk zasilania telefonu przez ponad 30 sekund i odczekać na ponowne uruchomienie. W przypadku niepowodzenia czynność należy powtórzyć.

Pełna treść wyświetlanej wiadomości:

“Thank you for participating! The BlackBerry 10 Dev Alpha device program has ended. For details on what to do next, please visit developer.BlackBerry.com.”

RIM zapewnia przy tym, że w kolejnych wydaniach oprogramowania systemowego dla BlackBerry 10 Dev Alpha błąd ten zostanie usunięty. Doskonale wiemy jednak teraz jak w przyszłości – po premierze oficjalnej wersji BlackBerry 10 – wyglądać i zachowywać będzie się nasze deweloperskie urządzenie.

via: n4bb