RIM prezentuje nowy terminarz aktualizacji SDK, wsparcie dla terminali z QWERTY już wkrótce

Avatar
Piotr Barycki
25.09.2012

W związku z udostępnieniem dziś (w ciągu najbliższych godzin) nowych wydań wszystkich dostępnych narzędzi programistycznych dla BlackBerry 10, Research In Motion zmuszony był zaktualizować tzw. „rozkłady jazdy” dla odpowiednich SDK.

Wśród najważniejszych informacji znalazło się miejsce dla wzmianki o tym, na co wielu z nas czeka z niecierpliwością – pierwszych terminalach z BlackBerry 10 wyposażonych w pełną, fizyczną klawiaturę QWERTY. Odpowiednie aktualizacje, umożliwiające programistom pełną optymalizację swoich aplikacji do mniejszych ekranów o innej rozdzielczości i proporcjach trafią do zainteresowanych na początku grudnia tego roku. Wśród zmian w stosunku do dotychczasowych wydań SDK dla urządzeń „pełnoekranowych” znajdą się przede wszystkim modyfikacje rozmiaru i lokalizacji elementów nawigacyjnych, tak aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca na ekranie.

Wydarzenie to zbiegnie się w czasie z premierą tzw. „złotej” wersji SDK, będącej wydaniem w pełni zgodnym z ostateczną wersją systemu operacyjnego. Miesiąc wcześniej do rąk programistów trafi kandydat do tego miana, zawierający serię aktualizacji wszystkich SDK oraz poprawki błędów.

Więcej informacji można odnaleźć w tym miejscu.