RIM rozpoczyna plebiscyt na najlepszych programistów BlackBerry 2012!

Avatar
Piotr Barycki
12.09.2012

Research In Motion ogłosił dziś rozpoczęcie tegorocznej edycji konkursu BlackBerry Developer Community Awards, w ramach którego wyłonieni i nagrodzeni zostaną m.in. najlepsi i najbardziej pomocni programiści tworzący dla platformy BlackBerry, najlepsze blogi związane z tym zagadnieniem oraz m.in. najlepszy projekt typu Open Source.

W całym konkursie bez wątpienia najlepszy jest fakt, że o wszystkim decydują tylko i wyłącznie członkowie społeczności deweloperskiej skupieni wokół platformy BlackBerry oraz sami odbiorcy tych aplikacji, czyli my – użytkownicy. To właśnie oni (czyli także Wy) od dziś do 16 września (środa) tego roku mają możliwość nominowania swoich faworytów w następujących kategoriach:

  • Najlepsze konto dewelopera BlackBerry na Twitterze (Must-Follow BlackBerry Developer on Twitter)
  • Najlepszy blog dewelopera BlackBerry (Must-Read BlackBerry Developer Blog)
  • Najlepszy deweloper-ewangelista (Must-See BlackBerry Developer Evangelist)
  • Najbardziej pomocny członek BlackBerry Team na Twitterze (Most Helpful BlackBerry Team Member on Twitter)
  • Najbardziej pomocny użytkownik forów dla deweloperów BlackBerry (Most Helpful Contributor to the BlackBerry Developer Forums)
  • Najlepszy projekt typu Open Source (Best Open Source Contribution)

Zgłoszeń na tym etapie można dokonywać za pomocą formularza online lub korzystając z serwisu społecznościowego Twitter[1. Tweet musi zawierać wzmiankę @BlackBerryDev, hashtag #BBDevAwards, oraz kategorię i oczywiście dane nominowanej osoby/blogu/projektu]. Każda osoba może zgłosić tylko jedna propozycję do każdej kategorii.

18 września, wraz z ogłoszeniem wyników etapu pierwszego, rozpocznie się faza druga, w której każdy będzie mógł oddać głos na najlepszego jego zdaniem kandydata do otrzymania głównej nagrody w danej kategorii. Głosowanie potrwa do 25 września, a jego ostateczne wyniki zostaną opublikowane następnego dnia podczas konferencji BlackBerry Jam Americas w San Jose.

Nie pozostaje nam już w tym momencie nic innego niż zachęcić do głosowania na stronach BlackBerry Developer Community Awards! W końcu sami najlepiej wiecie, którzy programiści najbardziej zasłużyli sobie na uznanie!