RIM zaprzestanie produkcji smartfonów na Węgrzech?

Avatar
Piotr Barycki
14.09.2012

Od października tego roku Research In Motion ma całkowicie wycofać się ze współpracy z podwykonawcą Flextronics na terenie Węgier, gdzie do tej pory produkowane były wybrane modele i podzespoły dla smartfonów BlackBerry – podały lokalne media jako jeden z głównych powodów redukcji zatrudnienia w tamtejszych fabrykach.

Oficjalnie wiadomość ta nie została potwierdzona przez żadną z zainteresowanych stron, jednak nie od dziś wiadomo, że Kanadyjczycy w ostatnim czasie podjęli szereg decyzji mających w efekcie przyczynić się do minimalizacji wydatków, mającej pomóc w przetrwaniu trudnego okresu transformacji w jak najlepszej kondycji finansowej. Pierwsze efekty cięć powinniśmy móc zaobserwować już 27 września, kiedy Research In Motion zaprezentuje wyniki finansowe za jeden z ostatnich kwartałów przed wprowadzeniem na rynek nowego systemu operacyjnego i nowych smartfonów.

Do tej pory Research In Motion zakończył współpracę m.in. z innym podwykonawcą – firmą Celestica oraz malezyjskim oddziałem Flextronics. W ciągu najbliższych miesięcy zatrudnienie w samym RIM ma być także zmniejszone o 5000 etatów.

Docelowo w przyszłym roku do sklepów ma trafić aż sześć urządzeń z BlackBerry 10, jednak w pierwszym kwartale zobaczymy zaledwie dwa – pierwszy, prawdopodobnie debiutujący w styczniu, wyposażony będzie wyłącznie w ekran dotykowy o przekątnej 4,2″ i rozdzielczości 1280×768, podczas gdy terminal z pełną klawiaturą QWERTY i ekranem 720×720 zaoferowany zostanie klientom około miesiąc później.

Na Węgrzech produkowane były m.in. najnowsze smartfony BlackBerry z systemem operacyjnym BlackBerry 7, których produkcja zostanie prawdopodobnie przeniesiona teraz do innych podwykonawców.

via: evertiq