SDK dla Cascades dla Linuxa już wkrótce (Theme Studio 7 także w drodze)

Avatar
Piotr Barycki
06.09.2012

Research In Motion, za pośrednictwem swojego oficjalnego konta w serwisie Twitter, podczas rozmowy z jednym z użytkowników tego portalu potwierdził nadchodzącą premierę zestawu narzędzi dla BlackBerry 10 i frameworku Cascades, z którego skorzystać będą mogli także programiści na co dzień korzystający z systemów operacyjnych Linux.

Dokładna data debiutu nie została wprawdzie podana, ale zapowiedziano, że będzie to miało miejsce wraz z premierą NDK w wersji Beta 3, która planowana jest na ten miesiąc, prawdopodobnie w okolicach zbliżającej się konferencji BlackBerry 10 Jam.

Przedstawiciele RIM zapewnili również po raz kolejny o coraz bliższej premierze odpowiednio zaktualizowanej wersji Theme Studio, będącej w stanie pomóc w tworzeniu kompozycji dla BlackBerry 7. Pierwotnie oprogramowanie to miało zostać udostępnione w pierwszej połowie tego roku, jednak dość szybko okazało się nie być aż tak niezbędne, jak można się było tego spodziewać – programiści odkryli bowiem na własną rękę sposób, aby tworzyć kompozycje dla OS 7.0, wykorzystując do tego już istniejące narzędzia.

Oczywiście Theme Studio 7 dostępne będzie wyłącznie dla systemów operacyjnych z rodziny Windows.

via: berryreview