Super Hexagon – hit z iOS wkrótce także dla BlackBerry

Avatar
Piotr Barycki
10.09.2012

Terry Cavanagh, autor mega-hitu ostatnich dni z iOS, w rozmowie z użytkownikami portalu Reddit potwierdził, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jego gra, której sukces był zaskoczeniem także dla niego, już wkrótce trafi na inne platformy, w tym BlackBerry OS.

Super Hexagon, w ciągu zaledwie trzech dni od swojej premiery, zanotował ponad 10 000 unikalnych pobrań, nie schodząc z listy najpopularniejszych gier i aplikacji. Wszystko to nawet pomimo niesamowitej prostoty rozgrywki i grafiki, które z pewnością nie byłyby najlepszymi przykładami dla wykładu pod tytułem „Jak wykorzystujemy dwu- i czterordzeniowe procesory we współczesnych urządzeniach mobilnych”.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gra ukaże się najpierw w wersji dla Androida, a następnie zostanie przeportowana na potrzeby systemu operacyjnego tabletu BlackBerry PlayBook oraz BlackBerry 10 i tzw. Android Playera. Biorąc pod uwagę fakt, jak w wersji 2.1 rozwinął się ten elementem OS oraz jakie zmiany w najbliższej przyszłości RIM planuje w nim wprowadzić, już wkrótce nie będzie miało dla nas prawdopodobnie absolutnie żadnego znaczenia, czy gry i aplikacje pisane są całkowicie z wykorzystaniem natywnych narzędzi, czy też przeniesiono jest niemal wprost z Androida.

Autor nie zdradził niestety konkretnych dat premier wydań swojego hitu na inne platformy.

via: pocketgamer