The Odyssey HD – klasyczna gra przygodowa dla tabletu BlackBerry PlayBook

Avatar
Piotr Barycki
04.09.2012

 

Miłośnicy klasycznych gier przygodowych point-and-clickposiadający tablet BlackBerry PlayBook nie byli do tej pory niestety szczególnie rozpieszczani przez producentów gier. Na samym początku pojawiło się wprawdzie kilka niezwykle obiecujących propozycji, jednak wkrótce potem wszystko ucichło. Przynajmniej do dziś, kiedy do AppWorld trafiła gra The Odyssey HD, przygotowana przez studio Crazysoft Limited.

Sama rozgrywka i sposób obsługi nie powinien być obcy dla nikogo, kto młodość spędził na tytułach takich jak chociażby Broken Sword (podobna jest nawet w pewnym stopniu grafika). Tym razem jednak wcielamy się w nieco bardziej mityczną postać – Odyseusza i wraz z nim przemierzamy kolejne etapy, wymagające od nas – jak sama nazwa kategorii wskazuje – klikania na wszystkie możliwe elementy planszy, zbierania użytecznych przedmiotów i stosowania ich w odpowiednich sytuacjach.

Autorzy zapewniają przy tym, że gra jest naprawdę długa, rozbudowana i dostarczy wszystkim niesamowitej rozrywki w starym, dobrym klimacie. The Odyssey HD nie doczekała się wprawdzie wydania w języku polskim, jednak dostępna jest po angielsku, niemiecku, francusku i grecku.

Gra została wyceniona przez producenta na niecałe 3$, a po 9 września cena wzrośnie o dodatkowe 2$, wiec warto się pospieszyć.

Pobierz