[WIDEO] Facebook dla BlackBerry 10

Piotr Barycki
27.09.2012

Podczas inauguracji konferencji BlackBerry Jam Americas, oprócz nowych możliwości samego systemu operacyjnego BlackBerry 10, Research In Motion zaprezentował również zestaw aplikacji społecznościowych, których co najmniej kilka odnajdziemy na naszych urządzeniach od razu po wyciągnięciu z pudełka. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć klienta jednego z największych obecnie portali społecznościowych – Facebooka.

Na nagraniu doskonale widać, że aplikacja została przygotowana niemal całkowicie od nowa, nie przypominając zbytnio edycji dla dotychczasowego BlackBerry OS, czy nawet PlayBook OS. Zdecydowanie bliżej jej teraz do standardowych aplikacji przygotowywanych przez programistów Facebooka dla innych platform mobilnych.

Oprócz Facebooka, w momencie premiery BlackBerry 10 dostępne będą także m.in. Twitter, Foursquare i LinkedIn, choć mamy nadzieję, że jest to dopiero – zgodnie z zapowiedziami – wierzchołek góry lodowej.

 • andBerry

  Mam nadzieję, że FB na BB10 będzie zdecydowanie lepszy niż ten szajs, który instaluje się na Androidzie. Niby proste, a tyle czasu już nie dają rady… Ten koleś po lewej wygląda trochę niepewnie. Taki serial killer lajtowy 🙂

 • Dobra robota!

 • Ciekawe kiedy Rovio zaprezentuje Angry Birds dla BB10

 • Mariusz

  Co to ma być??? To jest kompletnie niezgodne z UI Guideline, po to jest dokumentacja dla ui/ux żeby się do niej stosować, a nie przenosić 1:1 wersję z iOSa. Oczywiście BB to puści no bo to jest przecież aplikacja Facebooka…

  • Filip

   Stwórz własną aplikację, która nie będzie zgodna z UI Guidelines, a BlackBerry i tak bez problemu zaakcpetuje taką aplikację do sklepu.
   UI Guidelines po prostu pokazuje, do czego zwykły użytkownik jest przyzwyczajony, gdy korzysta z BB10.
   A aplikacja Facebook'a jest zgodna z wyglądem większości aplikacji Facebook na różne systemy – taką mają strategię…

   • Dokładnie.

   • Mariusz

    No i po to jest guideline żeby dać użytkownikowi aplikację do której obsługi będzie przyzwyczajony…

    • Filip

     Twórcy aplikacji dla FB mają do wyboru:
     1) stworzenie aplikacji zgodnej z UI Guidelines BlackBerry 10
     2) stworzenie aplikacji zgodnej z szablonem tworzonym na podstawie całego serwisu FB (inne aplikacje, strona mobilna, strona normalna)

     I bardziej sensownym dla nich jest opcja (2), która dodatkowo promuje ich serwis…

 • Straszne.