[WIDEO] Foursquare i gry dla BlackBerry 10

Piotr Barycki
27.09.2012

Research In Motion udostępnił dziś kolejne fragmenty nagrania wideo z inauguracji konferencji BlackBerry Jam Americas, podczas której mogliśmy podziwiać m.in. całą serię nowych gier dla BlackBerry 10, demonstrujących możliwości oprogramowania oraz podzespołów terminali z BlackBerry 10, a także aplikację Foursquare, której autorzy zdradzili przy okazji, ile czasu zajęło im jej przygotowanie.


Aplikacja Foursquare, w wersji praktycznie finalnej (co można zobaczyć na powyższym nagraniu) jest efektem pracy dwóch programistów, którzy poświęcili na jej przygotowanie zaledwie… trzy tygodnie (choć zastrzegają, że czasem musieli pracować po nocach). W tym czasie udało im się stworzyć program całkowicie od zera (w celu uzyskania jak najlepszej wydajności i płynności), uwzględniając przy okazji charakterystyczne możliwości BlackBerry 10 oraz wszelkie zalecenia dotyczące wyglądu aplikacji dla nowej platformy RIM.

Wygląda na to, że Research In Motion jest coraz bliższy pożegnania się z opinią twórcy platformy nieszczególnie przyjaznej programistom i odniesienia w końcu sukcesu na rynku aplikacji mobilnych. Aplikacji, z których chce się korzystać i które – przede wszystkim – chce się tworzyć.

  • Darek

    Jeśli to ma być płynne działanie… Wyraźnie widać na filmiku, że aplikacja "skacze" przy przewijaniu i nie reaguje odpowiednio na dotyk.

    • Problem z dotykiem to raczej kwestia testowego hardware, które niestety cierpi na tą przypadłość.