Wygraj wejściówki na Startup Live Warsaw Festival!

Avatar
Piotr Barycki
11.09.2012

Praktycznie każda firma, niezależnie od tego jak wielka obecnie, zaczynała kiedyś niemal od zera – od pomysłu, pojedynczego rozwiązania czy prostej aplikacji. Nawet najlepszy pomysł nie zawsze jednak wystarczy aby osiągnąć sukces – do tego potrzeba jeszcze wiele pracy, wiedzy, wymiany doświadczenia z innymi czy inwestorów, którzy pomogą w realizacji naszego projektu. W tym właśnie celu odbywa się warszawska edycja Startup Live Festival, na którą – dzięki uprzejmości Research In Motion – możemy serdecznie zaprosić, rozdając przy tym kilkanaście bezpłatnych wejściówek.

W puli znajduje się aż 15 zaproszeń (wysyłka specjalnego kodu odbędzie się za pomocą poczty elektronicznej, w związku z czym nie ma mowy o opóźnieniach w dostawie), z czego 5 umożliwia nam wstęp na konferencję, natomiast 10 na finał całego wydarzenia. Research In Motion jest oficjalnym partnerem imprezy, a w loży mentorów wydarzenia będzie zasiadał również przedstawiciel firmy.

Konferencja odbędzie się w dniach 14-16 września 2012 roku.

Zasady konkursu są jak zwykle proste. Poniżej znajduje się 15 pytań związanych w mniejszym lub większym stopniu z programowaniem dla BlackBerry OS lub PlayBook OS/BlackBerry 10. Poprawna odpowiedź na każde z nich jest w stanie zagwarantować nam wejściówkę na galę finałową (1,2,4,5,7,8,10,11,13,14) lub na całą konferencję (oznaczone kursywą – 3,6,9,12,15). Aby jednak dać szansę wszystkim, nawet tym, którzy nie zgłoszą się do konkursu w pierwszej kolejności, na pytania odpowiadamy na nieco zmienionych zasadach: jednocześnie możemy udzielić odpowiedzi na tylko jedno pytanie (numer jest dowolny – nie musimy trzymać się kolejności) i jeśli jesteśmy pierwsi oraz nasza odpowiedź jest poprawna, nagroda wędruje do nas a pytanie jest usuwane (skreślane) z listy, przez co kolejni uczestnicy będą mieli potencjalnie jedną wejściówkę mniej do wygrania. Gra toczy się aż do usunięcia wszystkich pytań, choć szczegóły nagrody wysyłane będą też przed jej zakończeniem.

Odpowiedzi należy pozostawiać w komentarzach pod wpisem – nie trzeba być zalogowanym użytkownikiem, ale należy zapewnić jakąś formę kontaktu (np. email przypisany do naszego wpisu).

W ten sposób uda nam się uniknąć sytuacji, gdzie pierwsza osoba odpowiada na komplet pytań, a pozostali mogą je tylko przekopiować. Im wcześniej zaczniemy, tym większy będziemy mieć także wybór pomiędzy wejściówkami konferencyjnymi a na galę finałową.

Przykładowo, jeśli wybierzemy pytanie numer 9, odpowiemy na nie poprawnie (wystarczy sam numer pytania + odpowiedź) i nasza odpowiedź padnie jako pierwsza dla tego pytania, pytanie jest skreślane z listy, my dostajemy wejściówkę, a pozostali biją się o resztę.

UWAGA: Jednej osobie przysługuje tylko jedna wejściówka i tylko jedna odpowiedź na pytanie. W przypadku udzielenia odpowiedzi na więcej niż jedno pytanie jednocześnie, pod uwagę brana będzie wyłącznie pierwsza z nich (nawet jeśli będzie ona niepoprawna). Jeśli jednak udzielimy odpowiedzi na jedno z pytań i okaże się ona nieprawidłowa, możemy oczywiście ponowić swoją próbę lub spróbować z innym pytaniem.

Pytania:

1. W jakich językach programistycznych można tworzyć aplikacje dla BlackBerry OS/PlayBook OS/BlackBerry 10 (wymień co najmniej dwa)?
2. Jakie rozdzielczości ekranów będą posiadać pierwsze urządzenia z BlackBerry 10 (wymień co najmniej jedną)?
3. Jakie systemy/środowiska komputerowe są w stanie umożliwić nam pracę z WebWorks SDK dla BlackBerry?
4. Do jakiej ilości użytkowników jesteśmy w stanie trafić obecnie, pisząc program dla BlackBerry OS i PlayBook OS (zakładając, że wszyscy zechcą go pobrać)?
5. Aplikacje z której wersji Androida są po odpowiedniej konwersji zgodne z PlayBook OS?
6. Od której wersji BlackBerry PlayBook OS każda aplikacja przeniesiona z Androida na PBOS jest w stanie działać w osobnym oknie (pełna wielozadaniowość)?
7. Od której wersji SDK dla BlackBerry 10 możliwa będzie integracja zewnętrznych aplikacji z Uniwersalną Skrzynką odbiorczą?
8. Jaki jest adres oficjalnej strony RIM dla programistów, na której możemy odnaleźć niezbędne do pracy materiały?
9. Jakiej wysokości roczny zarobek gwarantuje RIM w przypadku odpowiedniej jakości aplikacji dla BlackBerry 10?
10. Ile kosztuje udział w programie gwarantującym nam powyższy zarobek?
11. Aplikacje pisane w jakich językach programistycznych uprawniają nas do udziału w powyższym programie?
12.  Na kiedy planowane jest wydanie „złotej” wersji NDK dla BlackBerry 10?
13. Czy aplikacje z Androida przeniesione na PlayBook OS/BlackBerry 10 mogą korzystać z mikro-płatności wewnątrz BlackBerry AppWorld?
14. Czy aplikacje firm trzecich w BlackBerry 10 będą miały dostęp do danych z książki adresowej i kalendarza?
15.  Czy aplikacje dla PlayBook OS wymagają restartu po instalacji/odinstalowaniu?

Czas start, powodzenia!