15 000 nowych aplikacji dla BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
13.01.2013

Zaledwie nieco ponad 36 godzin zajęło programistom stworzenie lub przeniesienie z innych platform 15 000 aplikacji, które już wkrótce trafią do BlackBerry AppWorld/World, a po 30 styczną się dostępne dla wszystkich, którzy zdecydują się kupić telefon z BlackBerry 10.

Pierwotnie plan imprezy zakładał zakończenie przyjmowania programów dokładnie po 36 godzinach od rozpoczęcia, jednak gdy po upływie tego czasu okazało się, że granica 15 000 znajduje się całkiem blisko, Research In Motion postanowił przedłużyć Port-A-Thon do chwili, kiedy zostanie ona przekroczona. Zajęło to zaledwie dodatkowe 1,5 godziny.

Wszystkie nadesłane aplikacje zostaną następnie zweryfikowane w standardowym procesie akceptacji BlackBerry World, po czym, o ile spełnią one wymagania, ich autorzy otrzymają po 100$ za każdy zgłoszony produkt. Maksymalnie każdy może w ten sposób zarobić 2000$ oraz (przy spełnieniu pozostałych wymagań) nagrody rzeczowe, takie jak m.in. smartfony BlackBerry oraz wyjazd na BlackBerry Jam w Amsterdamie.

W związku z tak ogromnym zainteresowaniem Research In Motion zapowiedział kolejny, tym razem ostatni już Port-A-Thon, który rozpocznie się 18 stycznia tego roku. Wśród nagród standardowo znajdą się urządzenia BlackBerry oraz gwarantowana gotówka za każdą przeniesioną lub stworzoną aplikację. Więcej informacji można odnaleźć pod tym adresem.