BlackBerry Mobile Fusion – jedno skuteczne rozwiązanie zamiast wielu

BBNEWS
BBNEWS
14.01.2013

Problemem każdej firmy, która decyduje się na dopuszczenie do użytku wewnętrznego urządzeń pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych jest bez wątpienia odnalezienie skutecznego, niezawodnego i scentralizowanego rozwiązania umożliwiającego zaawansowaną i zdalną administrację, zapewniając przy tym odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa. Wyjściem z tej sytuacji może być zaprezentowany przez Research In Motion w kwietniu zeszłego roku system BlackBerry Mobile Fusion, który od tego czasu zdążył już zyskać uznanie w wielu organizacjach na całym świecie.

Rozwiązanie to, oparte o BlackBerry Enterprise Server 5.0 w wersji pełnej lub Express, pozwala na wygodne zarządzanie nie tylko smartfonami BlackBerry, ale także tabletami i smartfonami z iOS, Androidem oraz PlayBook OS, będąc jednocześnie jednym z kroków podejmowanych przez RIM w kierunku zaoferowania uniwersalnego systemu zarządzania wszystkimi urządzeniami podłączonymi do firmowej sieci.

BlackBerry Mobile Fusion jest logicznym krokiem dla wszystkich firm, które do tej pory korzystały z BlackBerry Enterprise Server. Pozwala zachować wszystkie zalety rozwiązań oferowanych przez BlackBerry i jednocześnie, przy coraz widoczniejszym trendzie BYOD, chroni przed koniecznością korzystania z wielu systemów MDM – tymi słowami podsumowano testy wdrożeniowe BlackBerry Mobile Fusion w jednej z amerykańskich firm, zatrudniającej ponad 2700 pracowników w ponad 100 biurach na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Dzięki BlackBerry Mobile Fusion można uniknąć nie tylko dodatkowych kosztów związanych z wdrażaniem dodatkowych rozwiązań MDM, ale także uniknąć ewentualnych komplikacji, konieczności zapoznawania się z nowym oprogramowaniem czy kontaktu z wieloma dostawcami. Całość jest bezproblemowo łączona z istniejącym systemem BlackBerry Enterprise Server, ofertując nam spójny interfejs dla wszystkich firmowych urządzeń.

W przypadku smartfonów i tabletów BlackBerry, po stronie użytkownika nie jest konieczne podejmowanie żadnych dodatkowych akcji, natomiast dla smartfonów i tabletów z Androidem i iOS, niezbędne jest pobranie oraz instalacja odpowiednich, dedykowancyh aplikacji dostępnych w Google Play oraz Apple AppStore.

Wśród opcji BlackBerry Mobile Fusion odnajdziemy m.in. możliwość zdalnej instalacji aplikacji, ochrony danych (wraz ze zdalnym czyszczeniem pamięci), przydzielanie odpowiednich ustawień bezpieczeństwa, tworzenie odpowiednich profili i administrację grupami użytkowników. Jednocześnie możliwa jest administracja nawet 10 000 różnych telefonów.

Oprócz standardowych funkcji, BlackBerry Mobile Fusion w połączeniu z PlayBook OS 2.0 oferuje dodatkowo możliwość stworzenia wewnątrzfirmowego działu BlackBerry AppWorld, w którym pracownicy odnajdą wybrane przez dział IT niezbędne lub przydatne aplikacje, które mogą być także zdalnie instalowane na ich urządzeniach.

Więcej informacji na temat integracji rozwiązania BlackBerry Mobile Fusion można uzyskać pod numerem telefonu +48 33 822 14 85 lub wysyłając zapytanie ofertowe na adres info@proget.pl.