BlackBerry Z10 w sprzedaży już od 30.01!

Avatar
Piotr Barycki
28.01.2013

Dwa dni, które pozostały nam do prezentacji BlackBerry Z10 mogą okazać się dla wielu osób również końcem wyczekiwania na możliwość zakupu smartfonu RIM nowej generacji. Zgodnie z dzisiejszymi informacjami, urządzenie to będzie można zamawiać w Wielkiej Brytanii tego samego dnia – 30.01.2013, natomiast fizycznie do sklepów trafi zaledwie dzień później.

Informacja ta dotyczy na razie wyłącznie sieci Vodafone, jednak bardzo prawdopodobne, że w ślad za nią pójdą również pozostali lokalni operatorzy, którzy zapowiedzieli premierę Z10 praktycznie w tym samym momencie co Vodafone.

Potwierdzają się również wcześniejsze plotki, zgodnie z którymi do wykorzystania wszystkich funkcji smartfonów z BlackBerry 10 nie będzie niezbędna żadna dodatkowa usługa. Całość będzie obsługiwana przez standardowy pakiet danych – wystarczy włożyć odpowiednią kartę SIM i już możemy korzystać z poczty email, BBM i podobnych rozwiązań, do tej pory dostępnych wyłącznie po aktywacji usługi BlackBerry Internet Service. Z naszych informacji wynika jednak, że mimo wszystko operator ze swojej strony musi i tak odpowiednio przygotować swoją sieć dla nowych usług BlackBerry, w związku z czym nie wszędzie wszystko będzie działało poprawnie jeszcze w dniu premiery.

W przypadku, kiedy nie chcemy płacić za urządzenie ani funta, należy wybrać dwuletni plan za 47£ miesięcznie, w którym odnajdziemy m.in. pakiet 3GB na transmisję danych, nieograniczone rozmowy oraz wiadomości tekstowe. W przypadku planu za 25£ miesięcznie zapłacimy za telefon 229£, a w zestawie otrzymamy 100MB transmisji danych, nielimitowane wiadomości tekstowe oraz 100 minut na rozmowy.

Początkowo dostępna w Vodafone będzie wyłącznie wersja czarna, do której w połowie lutego dołączy również odmiana biała. W momencie premiery nie będzie można też kupić Z10 w taryfach prepaid – opcja ta pojawi się jednak w najbliższej przyszłości.

via: theverge