BlackBerry Z10 wyceniony na "około 700$"

Avatar
Piotr Barycki
04.01.2013

Jedną z wielu tajemnic związanych z BlackBerry 10 i nowymi smartfonami RIM jest bez wątpienia cena, którą przyjdzie nam zapłacić w momencie, kiedy będziemy chcieli poznać samodzielnie wszystkie możliwości nowej platformy oraz nowych urządzeń. I o ile nic nie jest jeszcze pewne, najnowsze informacje wskazują na to, że BlackBerry L/Z10 może być wycenione w sprzedaży detalicznej na około 700 CAD.

Taka informacja widnieje przynajmniej w regulaminie konkursu organizowanego przez kanadyjską sieć Bell, która planuje rozdać swoim abonentom pięć urządzeń z nowej linii BlackBerry. Wartość urządzeń została przy tym opisana jako „przybliżona”, w związku z czym możemy zakładać, że jest to potencjalnie najwyższa cena i jest to pułap, który ostatecznie wcale nie musi zostać osiągnięty. W efekcie nikt nie zdziwi się raczej, jeśli nowe telefony RIM będą np. tańsze o kilkadziesiąt dolarów.

Należy także pamiętać o tym, że ceny przy zakupie bez umowy u operatorów są bardzo często niezbyt konkurencyjne w porównaniu do zakupu w standardowych sklepach. Przykładowo, polskie sieci wyceniają BlackBerry 9900 Bold na około 3200zł – cenę, w której nigdy nie był on oferowany gdziekolwiek indziej.

700 dolarów kanadyjskich to obecnie około 2240,49 zł, nie wliczając oczywiście podatków.

via: mobilesyrup