Czarny BlackBerry P'9981 Porsche Design na zdjęciach na żywo

Avatar
Piotr Barycki
11.01.2013

Bez BlackBerry 10, z jednordzeniowym procesorem, brakiem możliwości nagrywania wideo Full HD i aparatem fotograficznym bez AutoFocusa, za to w cenie przekraczającej 2000$. Czy taki telefon może się podobać lub wręcz być obiektem pożądania? Prawdopodobnie tak, pod warunkiem, że jest to czarny BlackBerry P’9981 przygotowany przez RIM przy współpracy z Porsche Design.

Właśnie ten smartfon, wprowadzony na początku tego miesiąca w odświeżonej wersji kolorystycznej do sprzedaży, trafił w ręce redakcji MobileSyrup, dzięki której możemy przekonać się jak wygląda on nie tylko na prasowych renderach, ale także w rzeczywistości.

Oczywiście w tym przypadku ocena projektu jest jeszcze bardziej niż zwykle kwestią osobistych preferencji, a sama cena urządzenia nie powinna być przedmiotem dyskusji czy analizy w odniesieniu do parametrów. Nikt kto decyduje się zapłacić tyle za telefon nie przejmuje się bowiem najprawdopodobniej tym, co odnajdzie w jego wnętrzu – liczy się jedynie prestiż, a sądząc po tym, że również i pierwsza wersja P’9981 znalazła całkiem liczne grono nabywców, połączenie Porsche i BlackBerry nadal jest w cenie.