Cztery odmiany BlackBerry Z10, znamy szczegóły

Avatar
Piotr Barycki
16.01.2013

Aż w czterech wersjach powinien pojawić się na rynku pierwszy smartfon RIM z serii „L”. Odmiany London, Liverpool, Laguna i Lisbon będą się jednak różnić od siebie przede wszystkim modułem radiowym.

Trzy z nich – Liverpool, Laguna oraz Lisbon, oprócz łączności HSPA+ zaoferują nam także łączność LTE w ramach różnych częstotliwości charakterystycznych dla określonych operatorów na całym świecie, natomiast London, jako jedyny, zaoferuje maksymalnie HSPA+. Poza tym zasadniczymi różnicami widocznymi na pierwszy rzut oka będą jedynie inaczej rozmieszczone gniazda kary pamięci oraz karty SIM.

Wszystko wskazuje więc na to, że minimalnie pomyliliśmy się przy przypisywaniu konkretnym wariantom nazw kodowych i prawdopodobnie to Liverpool będzie w stanie działać w ramach LTE oferowanego w Polsce, choć obejmować będzie tylko transmisję danych i nie trafi on najprawdopodobniej do oferty (w tej konkretnej wersji).

Potwierdziły się natomiast wcześniejsze informacje na temat parametrów wszystkich trzech urządzeń, w tym między innymi ekran o przekątnej 4,2″ i rozdzielczości 1280×768 pikseli, 16GB pamięci multimedialnej, 2GB RAM, dwie kamery – przednia 2MPX (720p) oraz tylna 8MPX (1080p) z AF, diodą LED i cyfrowym zoomem, a także obsługa Bluetooth, WiFi, GPS oraz NFC.

Nie wiadomo, czy w dalszym ciągu możliwe jest zastosowanie różnych wersji procesorów w obrębie jednej serii. Kto wie, czy Research In Motion nie zdecydował się w ostatniej chwili na wprowadzenie delikatnych zmian?

via: cnet

źródło: techradar