Ekstremalny hackathon w szczytnym celu!

Avatar
Piotr Barycki
09.01.2013

Nie tylko rozwój BlackBerry 10 jest najważniejszy dla Research In Motion, a przynajmniej dla grupy dziesięciu pracowników RIM oraz programistów tworzących dla BlackBerry 10. Już wkrótce, na 10 dni przed premierą nowej platformy mobilnej BlackBerry, wybiorą się oni na wyprawę na najbardziej ekstremalny z dotychczasowych hackathonów – odbywający się na szczycie Kilimandżaro oraz w czasie całej podróży na szczyt.

Celem prac odbywających się w trakcie wędrówki będzie stworzenie aplikacji charytatywnej oraz zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane bezpośrednio do Médecins Sans Frontières/Doctors Without Borders (Lekarze Bez Granic). Cała przygoda zostanie przy tym zarejestrowana na wideo za pomocą smartfonów z BlackBerry 10, a zapis ten zostanie udostępniony w późniejszym czasie wszystkim zainteresowanym. Uczestników można śledzić także na żywo za pomocą Twittera.

Podróż na najbardziej fascynujący hackathon tego roku rozpoczyna się już 20 stycznia.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnym blogu BlackBerry dla programistów lub stronie wyprawy, za pośrednictwem której można dokonać też wpłaty.

foto: eightup.co.uk