Kanadyjski rząd może zablokować potencjalną sprzedaż Research In Motion

Avatar
Piotr Barycki
22.01.2013

Pomimo zeszłorocznych deklaracji o braku prób jakiejkolwiek ingerencji w ewentualną sprzedaż części Research In Motion, kanadyjski rząd zadeklarował dziś, że w przypadku zaistnienia takiej sytuacji może zechcieć zapoznać się z potencjalnymi ofertami i docelowo nawet zablokować taką transakcję.

Christian Paradis potwierdził dziś, że rządowi zależy na tym, aby Research In Motion w dalszym ciągu rozwijał się w sposób naturalny (tzw. „organic growth”), bez udziału firm zewnętrznych i bez sprzedaży poszczególnych oddziałów, mając jednocześnie nadzieję, że producent smartfonów BlackBerry jest w stanie samodzielnie zapewnić sobie czołowe miejsce na rynku urządzeń i systemów mobilnych. Paradis wspomniał również, że rząd nie jest przychylny opcji dopuszczenia do kanadyjskiego rynku telekomunikacyjnego zagranicznego kapitału.

Spekulacje na temat możliwej sprzedaży działu Research In Motion zajmującego się produkcją smartfonów pojawiły się ponownie wczoraj, jako jedna z pesymistycznych wizji przyszłości Research In Motion, przedstawiona przez CEO RIM, Thorstena Heinsa. Co ciekawe, w samym wywiadzie źródłowym nie pada taka informacja, jednak była ona podana do publicznej wiadomości jeszcze w zeszłym roku. Nic jednak na razie nie wskazuje, aby było to rozwiązanie realne w ciągu najbliższych miesięcy.

Wartość akcji Research In Motion wzrosła w ostatnim czasie do 17,13$ (8,11%).

via: reuters