Kolejna prezentacja BlackBerry Z10 zdradza serię nowych informacji

Avatar
Piotr Barycki
15.01.2013

Zaledwie 8 mm grubości, 125 gram masy oraz większa bateria o pojemności 2100 mAh zagości według najnowszych informacji w pierwszym smartfonie Research In Motion wyposażonym w BlackBerry 10 – Z10.

Wysokość smartfonu wyniesie przy tym 129 mm, natomiast szerokość dokładnie 65mm. Urządzenie ma być przy tym wyposażone w 2 GB pamięci operacyjnej (RAM), co jest potwierdzeniem wcześniejszych plotek na ten temat. Pamięć multimedialna, którą możemy rozszerzyć o karty pamięci microSD, charakteryzuje się natomiast pojemnością 16GB, z czego zaledwie 600 MB zarezerwowanych jest dla systemu – cała reszta oddana jest do dyspozycji użytkownika. Potwierdzone zostało również zastosowanie dwurdzeniowego procesora OMAP 4470 o taktowaniu równym 1,5GHz, chociaż autor nie był całkowicie przekonany, czy posiadana przez niego wersja jest na pewno pod każdym względem ostateczna.

Powiększona w stosunku do poprzednich egzemplarzy bateria starcza bez problemu na cały dzień nawet intensywnego użytkowania, natomiast przewiduje się, że w finalnym wydaniu oprogramowania (posiadane przez recenzenta nie jest jeszcze ostateczne) wynik ten będzie wyraźnie lepszy.

Dodatkowo autor testu stwierdza, że aparat fotograficzny w Z10 spisuje się rewelacyjnie i nawet w warunkach słabego oświetlenia nie odstaje pod względem jakości zdjęć od tego, do czego przyzwyczaiły nas wiodące obecnie w tym segmencie Nokia Lumia 920 oraz iPhone 5.

Wewnątrz materiału źródłowego znajduje się także krótki test kamery BlackBerry Z10 w słabych warunkach oświetleniowych. Trzeba jedynie pamiętać przy ocenie, że to nadal wersja testowa oprogramowania.

PS: Uważni widzowie prawdopodobnie znajdą na prezentacji także ikonę oraz samą aplikację do obsługi Dropboxa, co powinno ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości na temat dostępności tej usługi na nowej platformie RIM.

via: mobistack

źródło: telekom-presse.at