Koniec problemów z Gmailem?

Avatar
Piotr Barycki
09.01.2013

Od kilkunastu godzin docierają do nas od użytkowników pozytywne wiadomości związane z niedawnymi problemami z obsługą poczty oraz synchronizacją kontaktów i kalendarza w ramach usługi Gmail/Google Mail. W zdecydowanej większości przypadków wszelkie usterki zostały usunięte całkowicie i samoczynnie jeszcze wczoraj.

Według relacji posiadaczy kont na Gmailu, nie jest do tego wymagana żadna akcja ze strony użytkownika – wszystko wraca do normy nawet bez konieczności wyciągania baterii czy ponownego przesyłania rejestrów usług. Oczywiście jednak nic nie zaszkodzi, jeśli spróbujemy jednego z tych rozwiązań, jednak już akcje takie jak zmiana całego oprogramowania czy bezpieczne czyszczenie zdecydowanie nie są w tym przypadku potrzebne.

Jeśli więc zdecydowaliście się w trakcie trwania awarii na zmianę metody obsługi konta pocztowego Gmail na IMAP, być może już czas, aby znów umożliwić sobie synchronizację kalendarza i kontaktów oraz lepszą synchronizację wiadomości email.

W dalszym ciągu nie wiadomo przy tym kto tak naprawdę zawinił w całej tej sprawie, jednak prawdopodobnie za kilka tygodni nikt z nas nie będzie już szczególnie przejmował się tym wydarzeniem.