Lenovo zainteresowane RIM

Avatar
Jakub Hajost
24.01.2013

Wong Wai Ming, CFO Grupy Lenovo, powiedział, że jego firma w ramach planu dalszego rozwoju na rynku mobilnym bierze pod uwagę rozwiązania obejmujące m.in. przejęcia innych firm lub partnerstwa strategiczne, a w gronie tych firm znalazł się m.in. kanadyjski producent smartfonów BlackBerry – Research In Motion.


W wywiadzie udzielonym portalowi Bloomberg podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Wong Wai Ming powiedział także: „Patrzymy na każdą możliwość – RIM i wiele innych. Nie będziemy zwlekać, jeśli pojawi się odpowiednia okazja, która mogłaby przynieść korzyści nam i naszym akcjonariuszom”. Nie wiadomo niestety dokładnie, która z opcji wydawała się obydwu stronom najatrakcyjniejsza i nie ma żadnej pewności, że jakakolwiek transakcja dojdzie kiedykolwiek do skutku. Ewentualne przejęcie jest tym mniej prawdopodobne, że kanadyjski rząd jeszcze przed publikacją tych informacji zapowiedział, że nie zamierza dopuścić zagranicznego kapitału do lokalnego rynku telekomunikacyjnego.

Według słów Wong Wai Ming, Lenovo rozmawiało z RIM i bankierami na temat różnych ewentualnych rozwiązań i potencjalnych wspólnych przedsięwzięć. Dodał, że wycena będzie ostrożnie rozważana, zwłaszcza zważywszy na powrót cen akcji RIM w rejony dwucyfrowe.

Producent BlackBerry nie skomentował wypowiedzi CFO Lenovo.