Microsoft planuje zamknięcie Windows Live Messenger

Avatar
Piotr Barycki
09.01.2013

AKTUALIZACJA: Według Microsoftu, usługa Messenger na platformach mobilnych będzie dostępna „jeszcze przez chwile” po 15 marca 2013.

Tylko do 15 marca tego roku możliwe będzie korzystanie z oferowanego do tej pory przez Microsoft komunikatora Windows Live Messenger. Po tym terminie, z wyjątkiem wybranych obszarów, usługa ta zostanie całkowicie wyłączona, a jej dotychczasowi użytkownicy będą zmuszeni do przeniesienia się na platformę Skype.

Nie wiadomo jeszcze, jak ostatecznie zmiana ta wpłynie na możliwość korzystania z rozwiązania Microsoftu na smartfonach BlackBerry, na które do tej pory Skype nie był dostępny w praktycznie żadnej formie (z wyjątkiem pojedynczych nieoficjalnych komunikatorów oferujących możliwość prowadzenia rozmów tekstowych). Jak na razie Research In Motion zdążył już przygotować wydanie aplikacji Windows Live Messenger dla BlackBerry 10, z którego mogą korzystać posiadacze urządzeń prototypowych BlackBerry 10 Dev Alpha.

Do dziś nie doczekaliśmy się oficjalnego komunikatu w kwestii wsparcia dla komunikatora Skype na nowych smartfonach BlackBerry, w związku z czym pozostaje nam jedynie czekać i liczyć na to, że Microsoft wraz z Research In Motion będą w stanie opracować satysfakcjonujące rozwiązanie zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów i użytkowników BlackBerry.

via: pocketnow