Na kiedy będą gotowe smartfony z BlackBerry 10?

Avatar
Piotr Barycki
14.01.2013

Drugi tydzień lub koniec lutego, początek marca lub koniec marca – takie daty pojawiały się w ostatnim czasie w kontekście premiery BlackBerry 10 i ewentualnej „gotowości” telefonów do trafienia do sprzedaży, dość skutecznie psując przy tym nastroje tym, którzy spodziewali się je kupić od razu po prezentacji. Być może jednak wcale nie będzie tak źle…

O ile oczywiście na polską premierę będziemy musieli faktycznie poczekać przynajmniej do marca, o tyle jeśli zdecydujemy się na zakup poza naszym krajem, być może będziemy mogli zrobić to o wiele, wiele szybciej. Potwierdzają to chociażby regulaminy nadchodzących imprez RIM przeznaczonych dla fanów BlackBerry, które odbędą się m.in. w Londynie, Toronto oraz Nowym Jorku. Wiadomo było, że wybranym uczestnikom przysługiwać będzie smartfon z BlackBerry 10 (wraz z dodatkowym pokrowcem), jednak dokładny regulamin wskazuje na to, że nie będą musieli oni czekać ani chwili dłużej niż do 30.01 – telefony będzie bowiem trzeba koniecznie odebrać na miejscu – żadnych kuponów na zakup, żadnego zbierania adresów, żadnych wysyłek.

Powinniśmy więc bardzo sceptycznie podchodzić do wszystkich informacji na temat konkretnej daty premiery BlackBerry 10 (Z10), mając przy tym na uwadze, że przynajmniej część smartfonów będzie już gotowa do momentu prezentacji. Bo czy RIM zdecyduje się na osobną produkcję kilkudziesięciu urządzeń, tylko po to, aby rozdać je wybranym fanom? Raczej nie. Istnieje więc spora szansa, że operatorzy i dystrybutorzy, którzy rozpoczęli testy jako pierwsi, są już w pełni gotowi. O tym jednak przekonamy się dopiero 30 stycznia tego roku, czyli za zaledwie kilkanaście dni.

Tak więc głowy do góry! 🙂