Najwięksi amerykańscy operatorzy z BlackBerry 10 od samego początku

Avatar
Piotr Barycki
10.01.2013

Zarówno AT&T, jak i Verizon oraz T-Mobile USA potwierdziły dziś w nocy plany wprowadzenia smartfonów z BlackBerry 10 już od pierwszego dnia ich oficjalnej dostępności, wpisując się tym samym idealnie w plan międzynarodowej premiery przygotowywanej przez RIM i planowanej na najbliższe tygodnie.

Research In Motion ujawnił przy tym, że nie planuje w żadnym przypadku udzielania tzw. „wyłączności” na określone modele dla wybranych operatorów, dzięki czemu wyraźnie minimalizowane jest ryzyko opóźnienia premiery niektórych telefonów na niektórych rynkach, tak jak miało to miejsce wielokrotnie w przeszłości.

Podobną do amerykańskich sieci gotowość zadeklarowali także kilka tygodni temu operatorzy brytyjscy, natomiast w Polsce plany wprowadzenia BlackBerry 10 potwierdził jak na razie Orange. Przewidywanym terminem premiery BlackBerry 10 w naszym kraju jest jak na razie marzec 2013, jednak pozostało jeszcze trochę czasu, aby przekonać się, czy termin ten faktycznie zostanie dotrzymany, czy też może niektóre urządzenia dotrą do nas nieco wcześniej.

Łącznie w tym roku Research In Motion planuje wprowadzić na rynek co najmniej sześć nowych modeli z różnych półek cenowych, co potwierdził jeszcze w sierpniu zeszłego roku CEO RIM, Thorsten Heins.

via: engadget/reuters