ooVoo przygotuje aplikację dla BlackBerry

Avatar
Piotr Barycki
08.01.2013

Rozmowy wideo nigdy nie były domeną BlackBerry z jednego prostego powodu – pomimo pojawiających się regularnie plotek na ten temat, żaden z dotychczasowych smartfonów RIM nie został ostatecznie wyposażony w przednią kamerę. Na szczęście sytuacja ta zmieni się wraz z premierą urządzeń z BlackBerry 10, co być może spowoduje także pojawienie się na nowej platformie RIM również najpopularniejszych aplikacji do przeprowadzania tego typu połączeń.

Pomimo tego, że podczas CES z oczywistych względów praktycznie nie mamy okazji obserwować aktywności RIM, Jay Samit, prezes ooVoo zdradził, że trwają obecnie rozmowy dotyczące stworzenia dedykowanej aplikacji dla platformy RIM. Tym samym można uznać wcześniejsze informacje na temat braku jakichkolwiek planów wsparcia BlackBerry 10 za nieaktualne i liczyć, że nawet jeśli nie w momencie debiutu BlackBerry Z10 i X10, to niedługo później odpowiednie wydanie komunikatora będzie już przygotowane.

Komunikator wideo ooVoo, umożliwiający m.in. połączenia grupowe z 12 osobami jednocześnie, dostępny jest jak na razie dla Androida, iOS oraz komputerów z systemami Windows i OSX. Do tej pory z tego rozwiązania skorzystało już prawie 60 milionów osób.

via: cbc.ca