Ostateczne potwierdzenie BlackBerry Bridge dla BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
25.01.2013

Trudno byłoby znaleźć posiadacza smartfonu BlackBerry i tabletu PlayBook, który nie korzysta z Bridge i nie planuje korzystać z tego rozwiązania także po premierze nowe systemu. Na szczęście, po trwających miesiącami plotkach, obecność tej usługi została oficjalnie potwierdzona przez Research Im Motion.

Wzmianka na temat BlackBerry Bridge dla BlackBerry 10 znalazła się… w dokumentach związanych ze zdalnymi ustawieniami bezpieczeństwa (ITPolicy) w ramach nowego wydania oprogramowania BES – BlackBerry Enterprise Service 10. Nie zdradzono przy tym niestety zbyt wielu szczegółów – w opisywanym przypadku określono jedynie, czy tablet podłączony do smartfonu z BlackBerry 10 może uzyskać dostęp do danych oznaczonych jako „służbowe”.

Bez wątpienia jedną z funkcji dostępnych już od momentu premiery nowego systemu będzie „Zdalne Sterowanie”, pozwalające zamienić nasz telefon w touchpad i klawiaturę dla naszego tabletu. Aplikacja ta została uchwycona na jednym z wcześniejszych nagrań wideo i trudno spodziewać się, aby nie trafiła do finalnej wersji oprogramowania. Nie jest natomiast pewne, jak w obliczu zmian w usługach BlackBerry prezentować się będzie udostępnianie internetu z telefonu do tabletu BlackBerry PlayBook.

via: berryreview