Połączenia głosowe w Facebook Messenger dla BlackBerry już wkrótce

Avatar
Piotr Barycki
17.01.2013

Nie tylko posiadacze telefonów z Androidem czy iOS, ale także posiadacze smartfonów BlackBerry będą mogli w przyszłości cieszyć się z możliwości prowadzenia rozmów głosowych z innymi użytkownikami portalu Facebook bezpośrednio z telefonu komórkowego. Usługa, testowana na razie wyłącznie na iOS na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady ma zawitać również na urządzeniach produkowanych przez RIM.

Połączenia głosowe w ramach aplikacji Facebook Messenger wykonywane mogą być zarówno w zasięgu sieci WiFi, jak i sieci operatora i umożliwiają połączenie głosowe z każdym z naszych znajomych z Facebooka, który również korzysta z tego komunikatora na komputerze lub smartfonie.

Nie zostały niestety ujawnione żadne plany dotyczące konkretnej daty debiutu tego rozwiązania, ani też udostępnienia go w innych krajach niż USA i Kanada. Nie wiadomo także dla jakich urządzeń BlackBerry przeznaczone zostanie nowe wydanie Facebook Messengera, jednak biorąc pod uwagę fakt, że znacząca (i wciąż rosnąca) liczba użytkowników Facebooka korzysta z niego z obecnych smartfonów RIM, możemy mieć nadzieję, że nie będzie to funkcja zarezerwowana wyłącznie dla telefonów z BlackBerry 10.

via: bbc.co.uk