Ponad 19 000 nowych aplikacji dla BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
20.01.2013

Poprzedni Port-A-Thon, w czasie którego do BlackBerry World zgłoszono ponad 15 000 aplikacji dla nowego systemu RIM, musi niestety pożegnać się z tytułem najbardziej owocnej 36-godzinnej imprezy deweloperskiej. Podczas zakończonego niedawno Port-A-Thonu ostatniej szansy kolejkę do sklepu internetowego BlackBerry zasiliło bowiem prawie 20 000 programów i gier.

Oczywiście w dalszym ciągu pozostaje pytanie ile z nich zostanie ostatecznie dopuszczonych do sprzedaży, ile znajdzie po premierze BlackBerry 10 użytkowników, a ile pomimo dopuszczenia do sprzedaży zaginą w mrokach BlackBerry World, stanowiąc jedynie dodatek ilościowy, a nie jakościowy. Bez wątpienia w całej tej grupie znajdą się jednak programy, z których prawdopodobnie wiele osób będzie korzystać na co dzień.

Nie powinniśmy także lekceważyć aplikacji z BlackBerry App Generatora, które choć pozornie proste i nie wymagające żadnych umiejętności deweloperskich, pozwalają błyskawicznie stworzyć funkcjonalny program do obsługi np. naszego blogu. Aplikacje tworzone za pomocą tego narzędzia będą oczywiście w pełni zgodne z systemem operacyjnym BlackBerry 10.

Programiści, którzy brali udział w Port-A-Thonie otrzymają 100$ za każdą zaakceptowaną aplikację lub grę oraz zyskają szanse na wygranie (w ramach losowania) jednego z 250 prototypowych urządzeń BlackBerry, które pomoże w dalszym rozwoju przygotowywanych przez nich programów.