Potwierdzają się dwa różne typy procesorów w BlackBerry Z10

Avatar
Piotr Barycki
29.01.2013

Chcąc zachować wszystko w jak największej tajemnicy (co niestety w wielu przypadkach nie udało się do końca) Research In Motion postanowił niektóre posunięcia związane z premierą BlackBerry 10 pozostawić na ostatnią chwilę, tak aby dostarczyć nam jak najmniej wskazówek lub wręcz gotowych odpowiedzi. W końcu jednak zmiany musiały zajść i jedna z nich, należąca niewątpliwie do kategorii ciekawych, pojawiła się dziś w panelu przeznaczonym dla osób sprzedających aplikacje w BlackBerry World.

Dość w teorii drobna, ale istotna dla nas przy uzupełnianiu specyfikacji Z10 na kilkadziesiąt godzin przed premierą, okazała się zmiana związana z identyfikacją tego modelu i jego zgodnością ze zgłaszaną aplikacją. Został on bowiem podzielony na dwie „podgrupy” – urządzeń wyposażonych w GPU Qualcomm (w domyślne Adreno) oraz GPU Imagination (w domyśle PowerVR).

Odpowiadałoby to mniej więcej wcześniejszym informacjom na temat zastosowania dwóch różnych procesorów w różnych wersjach BlackBerry Z10 – wydania LTE miałyby otrzymać procesor Qualcomm MSM8960 (GPU Adreno), natomiast edycja z HSPA+ wyposażona zostałaby w dostarczany przez TI procesor OMAP 4470 (GPU PowerVR).

Czy tak będzie ostatecznie i czy pomiędzy tymi dwoma wersjami będziemy mogli zaobserwować jakiekolwiek widoczne różnice? O tym przekonamy się już… sami dobrze wiecie kiedy 🙂

via: opensourcebb

zdjęcie: intomobile