RIM potwierdza problem z udostępnianiem internetu dla Windows 8, rozwiązanie w drodze

Avatar
Piotr Barycki
03.01.2013

Research In Motion oficjalnie potwierdził problemy, z którymi spotyka się część użytkowników BlackBerry Desktop Software i Windows 8, chcąc skorzystać z funkcji udostępniania internetu z telefonu do komputera.

W przypadku, kiedy decydują się oni na uruchomienie składnika „Mobilny Internet” w BlackBerry Desktop Software, informowani są o następującym błędzie:

The port that the modem is attached to could not be opened

Niestety według Research In Motion jedynym dostępnym obecnie rozwiązaniem jest całkowite usunięcie BlackBerry Desktop Software (KB02206) i jego ponowna instalacja. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że czynności te należy powtórzyć… za każdym razem po restarcie komputera lub rozłączeniu opcji mobilnego internetu. W efekcie opcja ta staje się praktycznie całkowicie bezużyteczna i pozostaje nam udostępnianie internetu za pośrednictwem hotspotu WiFi, w który wyposażone są niestety wyłącznie urządzenia pracujące pod kontrolą BlackBerry OS 7.1.

Nie wiadomo niestety kiedy ostatecznie udostępniona zostanie odpowiednio poprawione wydanie BlackBerry Desktop Software dla Windows 8.

Więcej informacji można znaleźć w tym dokumencie.