RIM prezentuje cykliczny konkurs "App of the Week"!

Avatar
Piotr Barycki
17.01.2013

Research In Motion najwyraźniej nie zamierza pod żadnym pozorem zrezygnować ze wspierania społeczności deweloperskiej skupionej wokół BlackBerry 10. Po Hackathonach, Port-A-Thonach i BlackBerry Jam oraz Mini-Jam, przyszedł czas na cykliczny konkurs App Of The Week!

Zasady są jak zwykle proste – każdego tygodnia, w poniedziałek o 15:00 (czasu GMT) ujawniany będzie obowiązujący na ten tydzień język programowania/środowisko programistyczne lub kategoria aplikacji, które będą mogły brak udział w konkursie oraz zestaw niezbędnych funkcji, w które powinny posiadać. Od tego momentu mamy sześć dni na rejestrację i zgłoszenie lub rejestrację, stworzenie i zgłoszenie naszego programu. Po tym czasie rozpocznie się głosowanie, w którym udział brać będą zarówno zwykli użytkownicy, jak i eksperci, a twórcy zwycięskiej aplikacji otrzymają odpowiednio bogaty zestaw nagród.

Przykładowo, w danym tygodniu wymagane może być stworzenie aplikacji w Cascades, wykorzystującą funkcję dzielenia się zawartością z innymi aplikacjami i oferująca opcję streamingu wideo lub aplikacja napisana w WebWorks, wyglądająca jak natywna aplikacja dla BlackBerry 10 i wykorzystująca kamerę telefonu. Od tego zaczynają wszyscy – potem już tylko od ich fantazji i umiejętności zależy, jaka ostatecznie powstanie z tego aplikacja.

Głosowanie będzie zaczynać się w każdą niedzielę o 21:00 (GMT). Głosujący będą oceniać aplikacje na podstawie dostarczonych przez autorów zrzutów ekranu oraz opisu. Wśród nagród głównych znajdzie się m.in. wyjazd do Amsterdamu, tablety BlackBerry PlayBook oraz punkty BlackBerry Jam Reward Zone, które można wymienić chociażby na firmowe gadżety BlackBerry.

Szczegółowy regulamin konkursu można odnaleźć pod tym adresem. Głosowanie oraz zgłaszanie aplikacji odbywa się w tym miejscu.

Do dzieła (choć najbliższy konkurs rozpoczyna się dopiero za kilka dni)!