RIM zwiększa produkcję smartfonów z BlackBerry 10?

Avatar
Piotr Barycki
18.01.2013

Z około 500 tysięcy miesięcznie do ponad miliona lub nawet dwóch milionów sztuk miałyby zostać zwiększone zamówienia na produkcję smartfonów z BlackBerry 10 w obliczu coraz większego zainteresowania nową platformą i produktami Research In Motion. Oznacza to nawet czterokrotny wzrost w stosunku do miesiąca, w którym produkcja została rozpoczęta, czyli grudnia zeszłego roku.

Tak przynajmniej wynika z obserwacji i informacji podanych dziś przez grupę Jefferies, która jednocześnie zmieniła zalecenia w stosunku do akcji producenta BlackBerry na „Kup” i podniosła ich docelową wycenę z 13$ na ponad 19$ za sztukę.

Wśród powodów takiej zmiany podejścia do akcji RIM podano m.in. coraz większą aktywność programistów zainteresowanych tworzeniem dla BlackBerry 10, możliwości jakie już wkrótce da BES10, a których rynek zdaje się jeszcze nie dostrzegać lub nie doceniać oraz fakt, że przynajmniej niektórzy z największych operatorów na świecie ustalili już zamówienia na najbliższe dwa kwartały po debiucie pierwszych urządzeń z nowym systemem. Przewiduje się również, że w roku finansowym 2014 (a więc zaczynającym się praktycznie w momencie premiery BlackBerry 10) RIM może sprzedać nawet do 51 milionów smartfonów, z marżą około 20%. Szacowany jest przy tym wzrost ASP z dotychczasowych 200$ do prawie 400$.

Akcje Research In Motion w notowaniach przed otwarciem giełdy wzrosły o ponad 6%.

via: streetinsider