Rzut oka na możliwości integracji map w BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
16.01.2013

Mapy oraz nawigacja BlackBerry w nowym systemie operacyjnym RIM są już od dłuższego czasu jednym z „pewniaków”, jednak do tej pory nie mieliśmy okazji oglądać ich zbyt często, z wyjątkiem pojedynczych grafik. Dziś oficjalny blog deweloperski BlackBerry opublikował jednak krótki materiał na temat integracji tych rozwiązań do zewnętrznych aplikacji, ujawniając przy tym kilka dodatkowych szczegółów.

Przede wszystkim, oglądając ten materiał należy pamiętać, że cała „otoczka” nie jest w rzeczywistości elementem aplikacji „Mapy” – jest to jedynie przykład, jak same mapy mogą być wykorzystane wewnątrz dowolnego programu (w tym przypadku tworzonego w Cascades). Sam ekran map oraz funkcje, takie jak np. widok 3D czy jego obsługa za pomocą wychylania urządzenia są jednak „ogólnodostępne”.

Rozwiązanie to jest dostępne wraz już od jakiegoś czasu w udostępnionych ostatnio pakietach narzędzi dla programistów.

Według wcześniejszych informacji, przynajmniej początkowo RIM nie będzie oferował w pełni trójwymiarowych map, a jedynie tzw. 2,5D, które widać zresztą na powyższym nagraniu.

Więcej informacji, a także przykłady i instrukcje integracji map BlackBerry z tworzonymi przez nas aplikacjami można odnaleźć w tym miejscu.