Skype coraz bliżej BlackBerry 10?

Avatar
Piotr Barycki
15.01.2013

Brak Skype z miesiąca na miesiąc stawał się coraz większą wadą dotychczasowych systemów operacyjnych oferowanych przez RIM. Zarówno BlackBerry 7, jak i PlayBook OS nigdy nie doczekały się pełnoprawnego klienta tego komunikatora. Coraz więcej jednak wskazuje na to, że sytuacja ta ostatecznie zmieni się wraz z premierą BlackBerry 10.

Tym razem źródłem informacji, podobnie jak w wielu poprzednich przypadkach, jest testowa wersja oprogramowania BlackBerry 10, przeznaczona dla prototypowych smartfonów BlackBerry 10 Dev Alpha A oraz BlackBerry 10 Dev Alpha B. Wśród ikon, w które wyposażone zostało to wydanie OS, znalazły się dwie ikony, odpowiedzialne za nic innego, jak wskazywanie statusu połączenia właśnie z siecią Skype.

Oprócz tego odpowiednia wzmianka dotycząca Skype znalazła się także w samym systemie. Zadaniem tej pojedynczej linijki kodu jest sprawdzenie w określonych sytuacjach, czy aplikacja ta jest zainstalowana w naszym systemie, czy też nie.

Oczywiście nie przesądza to o dostępności Skype od momentu debiutu nowej platformy RIM – to „zaledwie” ikonka i kilkanaście znaków, ale w tym przypadku, każda, nawet najmniejsza wskazówka jest praktycznie bezcenna. Trudno jest zresztą oczekiwać, że Research In Motion próbowałby swoich sił na rynku bez zapewnienia swoim klientom dostępu do jednego z najpopularniejszych komunikatorów.

Najnowsze wydanie testowe systemu BlackBerry 10 zdradza także kilka dodatkowych trybów, jakie RIM przygotował dla aplikacji aparatu – wśród nich znajduje się m.in. wsparcie dla popularnego ostatnio trybu panoramy oraz obsługa HDR.

via: bbvietnam