Tak może wyglądać pojedynek białego BlackBerry Z10 z iPhone 5

Avatar
Piotr Barycki
10.01.2013

Przynajmniej do 30 stycznia tego roku będziemy musieli zaspakajać naszą ciekawość dotyczącą nowego smartfonu BlackBerry za pomocą nieoficjalnych zdjęć, wykonywanych często w kiepskich warunkach i nie zawsze najlepszym sprzętem. Z pomocą przychodzą jednak profesjonalni graficy, którzy spełniają nasze marzenia o porównaniu Z10 z innymi smartfonami, w tym jednym z najgłośniejszych debiutantów zeszłego roku – iPhone 5.

Oczywiście na podstawie tych grafik nie powinniśmy jeszcze wyrabiać sobie ostatecznej opinii – niektóre elementy w dalszym ciągu w dużym stopniu zależą od fantazji twórcy, nawet jeśli finalny wygląd modelu Z10 będzie najprawdopodobniej bardzo zbliżony do prezentowanego w tym miejscu.

Dla porównania „na papierze”: BlackBerry Z10 wyposażony będzie w ekran o przekątnej 4,2″ (iPhone 4″) o rozdzielczości 1280×768 (iPhone – 1136 x 640), co w rezultacie daje nam około 355 pikseli na cal (iPhone – 325). Obydwa wyposażone są przy tym w dwurdzeniowe procesory (procesor w Z10 nie został jeszcze ostatecznie potwierdzony), łączność LTE oraz aparaty o rozdzielczości 8MPX (nie jest znana dokładna specyfikacja aparatu BlackBerry Z10). Telefon RIM ma przy tym wymienną baterię o pojemności 1800 mAh oraz złącza microUSB i microHDMI.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce przyjdzie czas na realne porównania obydwu telefonów.

via: nowhereelse.fr

nadesłał: Marcin Giers