Wisepilot trafia do BlackBerry World, wskaże drogę nowym posiadaczom BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
23.01.2013

Nie tylko z oficjalnej nawigacji BlackBerry, ale także co najmniej jednej aplikacji niezależnej firmy będą mogli już w dniu premiery skorzystać osoby, które zdecydują się na zakup smartfonu z BlackBerry 10. Do BlackBerry World trafił dziś bowiem Wisepilot, przystosowany do pracy na nowej platformie mobilnej RIM.

Program dostępny jest przy tym za darmo przez pierwsze 10 dni, po czym obowiązują nas standardowe dla tej nawigacji opłaty cykliczne za aktywację wybranych funkcji. Jeśli nie zdecydujemy się na wykupienie abonamentu, w dalszym ciągu będziemy mogli korzystać z map, natomiast funkcje nawigacyjne zostaną wyłączone i dostępne są w następujących cenach:

  • Nawigacja 3D i głosowa (Dzień/Tydzień/Miesiąc/Dożywotnio – 1,49E/2,95E/5,95E/29.95E)
  • Fotoradary (2,95E/tydzień)
  • Informacje na temat korków i wypadków na naszej trasie (19,95E/dożywotnio)
  • Wcities – informacje na temat ważnych wydarzeń i imprez odbywających się w naszej lokalizacji/na trasie (2,95E)

Co ciekawe, ta w pełni funkcjonalna nawigacja jest… aplikacją przeniesioną z Androida. Być może inni producenci tego typu programów powinni przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Wisepilot jest oczywiście w dalszym ciągu dostępny również dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego BlackBerry 7 i starszych. Posiadacze BlackBerry Dev Alpha mogą przetestować program pobierając go bezpośrednio z BlackBerry World.

Dziękujemy @Sethai za zrzuty ekranu!