Żegnamy BlackBerry AppWorld, witamy BlackBerry World

Avatar
Piotr Barycki
21.01.2013

W ramach przygotowań do premiery BlackBerry 10, zgodnie z zapowiedziami Research In Motion wyraźnie odświeżył swój sklep internetowy z grami, aplikacjami oraz (już wkrótce) muzyką i filmami, zaczynając od samej nazwy, a kończąc na całym jego wyglądzie i funkcjach przeznaczonych dla programistów.

Sklep dostępny jest na szczęście w dalszym ciągu pod tym samym adresem – appworld.blackberry.com, a zdecydowana większość zmiana zaszła „pod maską” i skorzystać z nich bezpośrednio będą mogli głównie deweloperzy, choć oczywiście z korzyścią także dla użytkowników końcowych.

Muzyka oraz wideo, dostępne najprawdopodobniej wyłącznie dla urządzeń z BlackBerry 10 w wybranych krajach, będzie dostępna wraz z dniem wprowadzenia pierwszych smartfonów z tym systemem operacyjnym na rynek. Za stronę muzyczną odpowiadać będzie sklep 7Digital, natomiast teledyski zapewni Rovi. Pozostali ewentualnie partnerzy nie są jeszcze znani. Nie wiadomo, czy treści te będą od samego początku dostępne dla naszego kraju.

W ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się także aktualizacji aplikacji klienckich BlackBerry World, zarówno w wydaniu dla smartfonów BlackBerry, jak i tabletu BlackBerry PlayBook. W tym czasie wprowadzony zostanie także szereg zmian dotyczących m.in. różnych wydań tej samej aplikacji dla różnych platform oraz sposobu wyszukiwania i oznaczania programów w katalogu.

Osoby, którym strona lub jej elementy nie wyświetlają się poprawnie, proszone są o cierpliwość – komplet zmian może być w pełni widoczny oraz funkcjonalny nawet dopiero po 24 godzinach od wprowadzenia.